Чим відрізняється навчання в школі від навчання в вищих (передвищих) навчальних закладах

Процес навчання будується з метою отримання певних теоретичних знань і придбання навичок та їх використанні у звичайному житті та професійній діяльності.

Організацією цього процесу займаються викладачі та вчителі, робота яких і полягає в тому, щоб забезпечити здобувачів освіти необхідною інформацією, а також проконтролювати якість її засвоєння.

Викладачі та вчителя виконують настільки близькі функції, що не багато людей бачать різницю між вчителем і викладачем. Однак, вона існує і відображає конкретні професійні цілі.

Вчитель – спеціальність, яку набувають випускники педагогічних інститутів і середніх спеціальних навчальних закладів, які готують педагогічні кадри для роботи в класах загальноосвітньої школи.

Для вчителів завдання полягають у необхідності розвинути у молодших школярів навички навчання та надати учням середніх і старших класів можливість використовувати ці навички для засвоєння навчального матеріалу, передбаченого державними загальноосвітніми програмами.

В учительській практиці використовуються спеціально розроблені педагогічні методи, технології і прийоми, що дозволяють домогтися високої ефективності базового навчання.

Теоретична основа базового навчання забезпечує випускникам перспективу навчання у передвищих і вищих навчальних закладах, а набуті ними вміння користуватися інформацією як інструментом для вдосконалення своїх знань у тій чи іншій сфері дозволяють легко адаптуватися в системі передвищої і вищої школи.

Учитель займається з учнями на уроках, тип яких визначено вимогами шкільної програми.

Мета уроку, який проводить вчитель зі свого предмета:

· навчати;

· розвивати;

· виховувати.

Виховання – невід’ємна частина вчительської роботи. Вона полягає в спілкуванні з учнями, їх батьками, в постійному контакті з дитячими громадськими організаціями та державними службами, що займаються питаннями захисту прав дитини.

Викладач – кваліфікація випускників університетів, рідше – академій, яка дає право особі, яка отримала відповідний диплом, займатися науково-викладацькою діяльністю в області своєї спеціалізації.

Викладач не займається питаннями виховання. Мета його діяльності:

· інформувати;

· контролювати;

· приймати участь у науково-методичній та науково-дослідній роботі.

Завдання викладача – у повному обсязі надати здобувачам освіти необхідну наукову та методичну інформацію з конкретного предмета й організувати контроль над якістю її засвоєння.

Викладач проводить курс лекцій, організовує практику та лабораторні заняття.

В обов’язки викладача не входить навчання здобувачів освіти у тому вигляді, як воно здійснюється в школі. Замість шкільних методик викладач застосовує лекційно-залікову систему, в якій основна робота з вивчення предметів виконується самими здобувачами освіти. Здобувачі користуються лекціями як одним із джерел, але повинні самостійно знаходити близько 80% інформації, щоб освоїти програму курсу, обов’язкову для заліку або здачі іспиту.

Висновок

Тож чим відрізняється викладач від вчителя?

Викладач та вчитель – це педагоги, які працюють у навчальних закладах різного рівня. Проте між ними є суттєва відмінність. Особливість вчителя у тому, що він вчить, "втовкмачує", виховує. Викладач – викладає свій предмет, ділиться знаннями зі студентами, займаючись при цьому методичною та науковою роботою. Все дуже просто.

P.S. Матеріал являє собою 100% плагіат, так як скомпільований із статей в Інтернеті.