Типи тестових завдань

Зараз у модулі Практикум підтримуються такі типи тестових завдань:

    Вибір з множини. Це тип питання за замовчуванням. В них студент вибирає одну із декількох пропонованих йому варіантів відповіді. Правильна відповідь просуває студента вперед, неправильна - ні.

    До кожного варіанту відповіді викладач може ввести свій коментар (репліку), що видаватиметься при виборі студентом цього варіанту. Якщо коментар не введений, то студентові показується коментар за замовчуванням: "Це правильна відповідь" або "Це не правильна відповідь".

    Питання може містити і більше однієї правильної відповіді. Вони можуть мати різні коментарі й переходи на різні (наступні) сторінки практикуму, але однакову оцінку. Можливо, що всі відповіді правильні й ведуть студента до різних частин практикуму.

    Є варіант питань, що вимагають вибрати декілька правильних відповідей одночасно. У такому питанні може вказуватись, а може не вказуватися, скільки правильних відповідей треба ввести. Наприклад, "Хто з цих осіб був президентом США" це не повідомляє, а "Оберіть двох президентів США з нижче наведеного списку" - повідомляє. Кількість правильних відповідей може бути від одного до числа варіантів вибору.

    Відповідь Так/Ні передбачає вибір одного з двох можливих варіантів відповіді - Так або Ні. Вона може розглядатися як окремий випадок розглянутого вище типу питання.

    Коротка відповідь Студентові пропонується ввести невеликий фрагмент тексту, який порівнюється з одним або більше еталонами. Якщо введений текст не співпадає з жодним еталоном, відповідь вважається хибною.

    Для запису еталону можна використати символ зірочки (*), що позначає довільну (в тому числі й порожню) послідовність довільних символів. Наприклад, еталон "Довжин*" описує відповіді "Довжина", "Довжин", "Довжиною" тощо. Якщо еталон містить лише "*", то будь-яка відповідь вважатиметься правильною. Еталони випробовуються в тій послідовності, у якій їх вказав викладач. Як тільки знайдена відповідність одному з еталонів, аналіз відповіді завершується й інші еталони не перевіряються.

    Якщо зірочку треба використати не у вказаному вище сенсі, а як звичайний символ, що має бути присутнім у відповіді студента, то її в еталоні вказують двома символами: "\*".

    Вибір відповідності. Це питання, що пропонує студенту вибрати правильну відповідність між елементами лівого списку (наприклад, переліку країн) і правого списку (наприклад, переліку їх столиць). Повторення елементів допускається тільки в одному списку. Наприклад, у питанні "Визначите типи цих істот" лівий список: Горобець, Корова, Мураха, Собака; правий список: Птах, Тварина, Комаха, Тварина.

    Якщо студент успішно зіставив елементи, здійснюється перехід першої відповіді. Інакше перехід другої відповіді. Питання не підтримує окремих коментарів до кожного можливого варіанту відповіді студента. Йому повідомляється лише скільки зіставлень зроблено правильно.

    На відміну від питання множинного вибору, де варіанти відповідей показувалися у випадковому порядку, тут лівий список не перемішується й показується завжди в тому порядку, в якому їх ввів викладач. Тому, якщо, наприклад, студенту пропонується розташувати події в хронологічному порядку, то саме до лівого списку краще ввести номери 1, 2, 3,..., а події, які перемішуватимуться, вказати у правому списку.

    Числова відповідь. Відповідаючи на питання даного типу, студент вводить число. У найпростішому випадку викладач задає одну еталонну відповідь. Наприклад питання "Скільки буде 2 + 2 ?" з відповіддю 4, дає перехід уперед. Однак, можна визначати і діапазон. Особливо це необхідно, якщо йдеться про десяткові дроби, які в двійковій системі числення відображаються округленими, що може спричинити помилку. Наприклад, для питання: "Скільки буде 10 поділити на 3?" еталонну відповідь треба дати у форматі "Мінімум:Максимум", наприклад, 3.3:3.4. Тоді відповіді студента 3.33, 3.333, 3.3333... вважатимуться правильними. При введені чисел цілу частину від десяткового дробу слід відділяти крапкою.

    Викладач може задавати більш ніж одну еталонну відповідь у вигляді одного числа або пари Мінімум:Максимум. Оцінка відповіді і коментар до неї визначається за першим співпадінням з еталоном. Інші еталони після цього вже не аналізуються. Тому питання "В якому році народився Моцарт?" повинне містити спочатку точну відповідь 1756, і лише потім - приблизну 1750:1759. Перша відповідь може містити репліку викладача "Цілком правильно" друга - "Близько, Ви правильно вказали десятиліття".

    Можна передбачити і коментарі на неправильні відповіді, але, з вказаних вище причин, всі вони мають розміщуватися після правильних.

    Есе (твір). Це тип питання, на яке студент вводить відповідь у довільній формі, своїми словами. Оцінюється ця відповідь не комп'ютером автоматично під час виконання практикуму, а пізніше викладачем "вручну". Для вибору наступної сторінки практикуму головне сам факт відвідання даної сторінки і написання есе. Зазвичай оцінка за есе додається до оцінки за практикум пізніше, коли викладач перевірить роботи студентів.

Список всіх файлів допомоги